Sindicatul Novo Legis la M.J și M.A.I

Biroul Executiv al sindicatului Novo Legis din cadrul Penitenciarului Botoșani a decis să se alăture protestelor organizate de colegii din poliție și penitenciare.

Împreună cu colegii noștri din poliție ne vom deplasa la M.A.I și M.J pentru a cere o salarizare echitabilă pentru sectorul de apărare, ordine publică și siguranță națională precum și încetarea discriminărilor pensionărilor militari.

Membrii sindicatului Novo Legis care doresc să participe la mitingul organizat de SNPPC și FSANP din 7/8 februarie, sunt așteptați la biroul sindicatului pentru a fi informați cu privire la detaliile organizatorice. Recomandăm tuturor membrilor să se alăture acestor mișcări de protest, ale căror obiective ne vizează în mod direct.